Хотел "AREA" 4*

Детали


Rruga Butrinti SH81, 9706 Ksamil,


 

Дестинација: САРАНДА
Држава: Албанија
 

Сместен во Ксамил, на 400 метри од плажата Ксамил, Ареа Хотел има сместување со сезонски отворен базен, бесплатен приватен паркинг и бар. Лоциран на околу 600 метри од плажата Ксамил 7, хотелот со бесплатна WiFi е исто така 700 метри оддалечен од плажата Бора Бора. Сместувањето нуди простор за складирање на багаж и размена на валути за гости.

Во хотелот, сите соби се опремени со гардероба. На Ареа хотелските соби имаат работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања.

Доручек е достапно секое утро на сместувањето.

Националниот парк Бутринт е на 3,3 км од Хотел Ареа.

 

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд