Хотел "DELFINI " 3*

Детали
Rruga Sarande-Butrinti km 1,

Дестинација: САРАНДА
Држава: Албанија
 Овој имот е на 6 минути пешачење од плажа. Одликувајќи се со приватна плажа со бесплатни шезлонги и чадори за сонце, хотелот Делфини ужива на плажата на 500 метри од центарот на Саранда. Тој нуди климатизирани соби со бесплатен Wi-Fi.

Сите соби се со биро и рамен екран сателитска телевизија. Секоја располага со бања или со туш или када.

Гостите можат да уживаат во бар на самото место со поглед на море. Најблиската самопослуга и ресторан се оддалечени само 20 метри. Грчката граница е на 35 км од хотелот Делфини. Обезбеден е бесплатен паркинг. 

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд