Хотел KADIKALE RESORT *****

ДЕТАЛИ

Услуга: Ултра се вклучено

Цена: од 49 
Положба: се наѓа во малото приморско место Тургутреис, на 18 км од Бодрум, 3 км до центарот на Тургутреис, и на 50 км од аеродром. 
Сместување: 226 стандардни соби, 12 свити, 10 фамилијарни соби, 5 соби за младенци и 8 кралски свити. Сите соби се опремени со бања, ТВ, балкон, телефон, мини бар, сеф и клима уред.
Услуга: All Inclusive – појадок, ручек и вечера (шведска маса) во главниот ресторан, ужина, неограничена конзумација на локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Содржини: Главен ресторан. Располага со фитнес центар, сауна, турска бања, финска бања, pool bar, lobby bar, играчница, масажа, центар за убавина, фризер, арома терапија, мини маркет, перална, паркинг.
Плажа: Песочна плажа и дрвена платформа на избор.
Спорт и забава: 2 базена за возрасни, 2 базена за деца, мини аква парк, џакузи, мини клуб.

ГАЛЕРИЈА