ХОТЕЛ KLAS ****

ДЕТАЛИ


Хотел Клас е 10-минути пешачење од Големата чаршија. Трамвај станицата Лалели-Универзитет е 2-минутна прошетка и нуди брз пристап до Сината џамија, Св. Софи, Палатата Топкапи и многу други настани од Истанбул за 5-10 минути.
 
Цени: Од 23 € 

Дестинација: ИСТАНБУЛ
Софистицираните модерни соби и апартмани располагаат со бесплатен Wi-Fi, рамен екран, мини-бар и чај и кофеи. Надградени апартмани додадете балкони и кади. Услуга во соба е на располагање.

А бесплатен појадок се служи секој ден. Исто така постои и кровни тераси со отворен сезонски базен, топла када и бар. Другите погодности вклучуваат сауна и интимен лоби бар.

ГАЛЕРИЈА