Хотел "Леди Диана"

Се наоѓа до историската атракција Султанахмет. Хотелот нуди светли, пространи соби со бесплатен Wi-Fi. Исто така има турска бања и ресторан на покрив со панорамски поглед на Сината џамија.
Цени: Од 189
Дестинација: Истанбул
2 ноќи / 3 дена
со вклучен авионски билет
Секоја климатизирани простории се мокет и украсени со дрвен мебел. опремени со телевизор со рамен екран, минибар и приватни en-suite.
По денот на разгледување, спа лејди Дајана нуди рај на релаксација, каде што гостите можат да го доживеат чистењето ефекти на чистење или масажа третман. Исто така, има сауна и амам.
Убавиот  ресторан на леди Дијана нуди ал фреско јадење на отворено тераса со неверојатен поглед на 6 минариња на Сината џамија. Таа служи избор на турска и интернационална кујна.
Благодарение на неговата централна локација, Хотел Дијана е лесна прошетка од Аја Софија и Сините џамии, Археолошкиот музеј и римскиот хиподром. Слободен приватен паркинг е на располагање.
Fatih е одличен избор за патниците заинтересирани за музеи, споменици и пријателски луѓе

Галерија