Хотел "PALACE & SPA"

Детали

,Rruga Pavaresia Plazh Apollonia, Lagja 13,

Дестинација: Драч
Држава: Албанија
 
Palace Hotel & Spa е луксузен хотел со 5 везди во Драч. Има одлична локација свртена кон Јадранското море и овој луксузен хотел е отворен во јуни 2013 година за да служи како хотел за деловно работење, одмори, релаксација и организација на различни семејни и деловни настани. Хотелот нуди приватна плажа, отворен базен, фитнес центар и Спа, 2 ресторани и 1 пијано-бар. Palace Hotel & Spa има 30 двокреветни соби и 3 одела. Palace Hotel & Spa нуди Спа центар, фитнес, сауна, затворен базен, модерна фитнес сала и Спа третмани. Конференциската сала има простор од 50 м2 и максимален капацитет од 50 места во театарски стил. Погодно е за конференции, организации на различни настани, семинари и состаноци. Тој е опремен со проектор, флип-графикон и видео и аудио систем, безжичен пристап до Интернет, печатење или фотокопија и збогатен со различни менија за пауза за кафе. Палас хотел и спа има 30 двокреветни соби и 3 одела. Сите наши соби се дизајнирани и опремени до ситни детали, за да бидете сигурни дека нашите клиенти ќе имаат удобни и незаборавни одмори. Во нашиот хотел можете да најдете и луксуз и удобност на хотелот свртен кон морето. Хотелскиот ресторан Палас нуди збогатена бифе за појадок за сите гости на хотелот, па дури и за оние кои се надворешни гости. Ресторанот е во близина на базенот и морето со прекрасен поглед. Тој нуди традиционални албански јадења и меѓународни, вклучувајќи морски производи и месо. Широк избор на албански и странски вина ја комплетира палетата на сите оние кои сакаат да ги искусат нашите посебни вкусови. Бар-хотелот се наоѓа веднаш до фоајето, ресторанот и надворешниот базен, нудејќи им на својот клиент освежителни коктели, голем избор на брендови и локални пијалоци, од раните утрински часови до доцна во ноќта. Ова е местото каде што се организираат различни настани, како што се музички вечери во живо, итн.

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд