Хотел "SPLENDOR"

Детали


, Dhërmi Beach Prane Viles Qeveritare, 9422 Dhërmi,

Дестинација: ДЕРМИ
Држава: Албанија
 Тивка оаза во близина на една од најубавите плажи на хотелот Сјај на Јонското Море, дизајнирана од италијански архитект и изградена според највисоките европски стандарди, нуди нова димензија на празникот на плажата Дерми. Splendor Hotel & Spa располага со надворешен базен, теретана и бесплатна сауна, бесплатен Wi-Fi на јавни површини. Сите соби се климатизација, софа, кабелска телевизија со рамен екран. Секоја соба има сопствено купатило со туш, фен. Некои соби имаат приватен балкон и сите соби имаат поглед кон планината и морето. Хотелот има ресторан каде се служи појадок и барот на располагање на клиентите Сплендор Хотел и Спа има игралиште, а исто така има спа и велнес услуги за дополнителен надомест. Автобуската станица е оддалечена само 1 милја. Националниот парк Логора е оддалечен 12 милји. Аеродромот во Тирана е на 162 км.

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд