ИСТАНБУЛ

3 дена / 2 ноќи

Период за продажба:
01.10.17 - 31.03.18

Поаѓање од Скопје:
Понеделник, Четврток, Петок, Сабота, Недела
Поаѓање од Истанбул:
Понеделник, Четврток, Петок, Сабота, Неделa

Хотели

Цени од 179  до 229 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

1 ден - Скопје - Истанбул

Полетување од Скопје за Истанбул со Пегасус според редот на летање кој е  во зависност од избраниот термин. Информацијата ќе следува дополнително.
По слетување во Истанбул организиран превоз со автобус до хотел. Ноќевање.

2 ден - Истанбул
Појадок.Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

3 ден - Истанбул
Појадок. Организиран превоз до аеродром според редот на летање. Лет со Пегасус од Истанбул до Скопје.
Во цената се вклучени следниве услуги:
 • Авионски превоз со Пегасус
 • Аеродромски такси
 • 2 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели;
 • Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром (Sabiha Gokcen);

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Патничко и здравствено осигурување  
 • Екстра трошоци во хотел 

Важна напомена:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 120 дена од денот на патувањето
 • За резервација задолжителна уплата од 100%
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум 2 патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на ЕРА Травел 

W Istanbul Hotel - Boshprus

Хотелот "Истанбул" е во центарот на историските долини на Акаретлер Роуд, преполна населба исполнета со ресторани, кафулиња и галерии за дизајн и уметност.
Цена: 229 €  (2 ноќи/ 3 дена) 

Хотел "Lady Diana"

Се наоѓа до историската атракција Султанахмет. Хотелот нуди светли, пространи соби со бесплатен Wi-Fi. Исто така има турска бања и ресторан на покрив со панорамски поглед на Сината џамија.
Цена: 189 €   (2 ноќи/ 3 дена) ​