ДОХА

Доха е вистинска пустинска оаза, искомбинирана со футуристички елементи и блескава архитектура. Таа воодушевува со нејзината конттрадикторност, новитети и ексклузивност.

Хотели

Цени од 150  до 650 

Патничка програма: Авион / 4 дена - 4 ноќевања

Цените во табелата се се изразени во Евра.

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Доха
 • 4,  ноќевања , во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок според табелата подоле

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија Qatar Airways  од Скопје - Доха - Скопје (по лице од 374 еур со вклучени аеродромски такси и со 30 кг вклучен багаж
  Напомена: цената важи за резервација на класа О
 • Факултативни екскурзии
 • Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Таксата за престој се плаќа директно : 3-5 еур / за соба на ден 

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари,
 • Виза не е потребна,пасошот  треба да е валиден минимум 6 месеци од денот на влегување во државава.
 • Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур=61,8 мкд
 • Плаќање при резервација  според  барањата ,и нема мозжност за откажување,менување на термин или менување на имиња, после издавање на документите за патување

ХОТЕЛ "GOLDEN TULIP"

Идеален за одмор и деловни одмори во Катар, хотелот е опремен по меѓународни стандарди. Уживајте во топло добредојде во Доха во луксузно опкружување. 
Цена: од 220 
(4 ноќевања со појадок)

Хотел "Adagio Premium Aparhotel"

Убави и пространи апартмани со една и две спални со комплетно опремени кујни, 2 бањи и бесплатен Wi-Fi. Затворен базен, џакузи, сауна и фитнес-центар.
Цена: од 280 
(
4 ноќевања со појадок)

Хотел "Hilton Doha/West Bay"

Хотелот Хилтон Доха е идеално лоциран за разгледување на градот. Посетете ги блиските трговски центри, културното село Катара или едноставно  релаксирајте се на плажа пред да уживате во бањата Eforea.
Цена: од 385 
(4 ноќевања со појадок)

Хотел "Intercontinental Doha"

Се наоѓа на најдолгата приватна плажа во градот. Интерконтинентал Доха Хотелот и Резиденциите се објекти од светска класа. Со неспоредливо најдобра и најпрофесионална услуга.
Цена: од 315 
(4 ноќевања со појадок)