ДУБАИ

Постојат многу причини да го посетите Дубаи и најважно "Бурџ Калифа". Највисоката зграда во светот се наоѓа во Дубаи. Висока 828 метри од каде што може да се види целиот град со 360-степени поглед. "Авантура во пустината" кои вклучуваат пешачење, јавање камила за оние кои сакаат малку мир. Архитектурата е супер, со големи и високи згради, што му дава на Дубаи уникатен статусен идентитет.
Во Дубаи е импресивна инфраструктурата каде целосно се испреплетени високи згради опкружени со пустина.

Трговскиот центар "Дубаи Мол" е најголем во светот по големина со површина од околу 1,3 милиони м2 површина. Во него е сместен ски центар Дубаи аквариум, и многу продавници со најпрестижните компании во светот.

Плажи и активности на нив кои вклучуваат бели песочни плажи, водени игри и многу забава.

Постојат повеќе од 15 факти зошто Дубаи се смета за толку екстравагантен, дури и до степен што го квалификува како место со најголем луксуз.

ПАКЕТ АРАНЖМАН ДУБАИ 4 НОЌИ / 5 ДЕНА

ПАКЕТ АРАНЖМАН  ДУБАИ 5 ДЕНА 5 НОЌИ
Hoteli KAT. REGION P.P IN DBL SGL ROOM

Extra Bed

Infant

(0 - 1,99)

PAY CHILD
(2 - 5,99)
PAY CHILD
(6 - 11,99)
Arabian Park Hotel 3* Bur Dubai 490€ 625€ N/A 80€ 355€ N/A
Grand Central 4* Deira 535€ 680€ 535€ 80€ 355€ 535€
Lotus Grand Hotel 4* Deira 535€ 680€ 535€ 80€ 355€ 535€
Grand Excelsior Bur Dubai 4* Bur Dubai 550€ 715€ N/A 80€ 355€ N/A
Holiday Inn Downtown 4* Deira 559€ 725€ 550€ 80€ 355€ 550€
Carlton Palace 5* Deira 615€ 840€ 600€ 80€ 355€ 600€
Swissotel Al Ghurair 5* Deira 640€ 890€ 590€ 80€ 355€ 590€
Media Rotana 5* Media City 675€ 960€ 589€ 80€ 355€ 589€
Movenpick Jumeirah Lakes Towers 5* JLT 680€ 970€ N/A 80€ 355€ N/A
Pullman Jumeirah Lakes Towers 5* JLT 680€ 970€ N/A 80€ 355€ N/A
Hyatt Regency Creek Heights 5* Healthcare City 715€ 1.039€ N/A 80€ 355€ N/A
Nassima Royal Hotel 5* Sheikh Zayed 719€ 1.050€ 589€ 80€ 355€ 589€
Sheraton Grand Hotel 5* Sheikh Zayed 730€ 1.065€ N/A 80€ 355€ N/A
The Retreat Palm Dubai - M Gallery 4*++ Palm 775€ 1.150€ 589€ 80€ 355€ 589€

 Цените се дадени во евра.

датум на летови

SKP-DXB 04-10-18 DXB-SKP 08-10-18 4
SKP-DXB 11-10-18 DXB-SKP 15-10-18 4
SKP-DXB 18-10-18 DXB-SKP 22-10-18 4
SKP-DXB 01-11-18 DXB-SKP 05-11-18 4
SKP-DXB 08-11-18 DXB-SKP 12-11-18 4
SKP-DXB 15-11-18 DXB-SKP 19-11-18 4
SKP-DXB 22-11-18 DXB-SKP 26-11-18 4
SKP-DXB 29-11-18 DXB-SKP 03-12-18 4
SKP-DXB 06-12-18 DXB-SKP 10-12-18 4
SKP-DXB 13-12-18 DXB-SKP 17-12-18 4
SKP-DXB 20-12-18 DXB-SKP 24-12-18 4
SKP-DXB 17-01-19 DXB-SKP 21-01-19 4
SKP-DXB 31-01-19 DXB-SKP 04-02-19 4
SKP-DXB 07-02-19 DXB-SKP 11-02-19 4
SKP-DXB 14-02-19 DXB-SKP 18-02-19 4
SKP-DXB 28-02-19 DXB-SKP 04-03-19 4
SKP-DXB 07-03-19 DXB-SKP 11-03-19 4
SKP-DXB 14-03-19 DXB-SKP 18-03-19 4
SKP-DXB 28-03-19 DXB-SKP 01-04-19 4
SKP-DXB 11-04-19 DXB-SKP 15-04-19 4

време на поаѓање

Летови Поаѓање
СКОПЈЕ - ДУБАИ 13:05
ДУБАИ - СКОПЈЕ 9:15

факултативни екскурзи

Екскурзии Време Цена по лице Опис
Desert Safari 5 часа 60 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци (безалкохолен)
Dhow Cruise 2 часа 60 EUR Трансфер, Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 90 EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, ручек и пијалок
Burj Khalifa & Dubai Mall   90 EUR Влезница  со асистенција, шопинг
Dubai Old Bazaar Tour 12 часа 50 EUR Разглед со водич

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје - Дубаи - Скопје (по лице со 20 кг вклучен багаж)
 • Организиран трансфер: аеродром - хотел - аеродром во Дубаи
 • 7 ноќевања, 8 дена во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Боравишна такса се плаќа директно
  4 - 5 еур / за соба на ден  за хотел 5*
  3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  2  -3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел (Телефон, Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Дубаи 85 еур, потребен скениран пасош во боја

Важна напомена:

 • Цените се по лице, сместување во двокреветна соба, и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари.
 • Плаќање при резервација 100%, и нема мозжност за откажување, менување на термин или менување на имиња.
 • За виза потребен скениран пасош во боја

Галерија