DUBAI

Ka shumë arsye për të vizituar Dubai dhe, më e rëndësishmja, Burj Khalifa. Ndërtesa më e lartë në botë është e vendosur në Dubai. E lartë 828 metra nga ku ju mund të shihni të gjithë qytetin me një pamje 360-shkallë. "Aventura në shkretëtirë" e cila përfshin ecje-shëtitje, duke hipur në deve për ata që duan pak paqe. Arkitektura është e mrekullueshme, me ndërtesa të mëdha dhe të larta, duke i dhënë Dubai një identitet unik të statusit.
Në Dubai infrastruktura është krejtësisht impresionuese nga mënyra se si është e ndërthurur me ndërtesat e larta dhe shkretëtirën që rrethon vendin. “Dubai Mall” Qendra tregtare më e madhe në botë me sipërfaqe rreth 1.3 milion m2 sipërfaqe ku gjenden ski të brendshme, akuarium i Dubait, si dhe shumë dyqane të firmave më prestigjioze në botë. "Plazhet" - dhe aktivitetet që përfshijnë plazhe me rërë të bardhë, lojëra ujore si dhe argëtim të bollshëm. Ne kemi përzgjedhur 15 fakte se përse Dubai konsiderohet kaq ekstravagant, madje deri në atë masë sa gjithëkush e cilëson atë si vend i luksit të tepëruar.

PAKET ARANZHMANE PËR 4 NETË / 5 DITË

Hoteli KAT. REGION P.P IN DBL SGL ROOM

Extra Bed

Infant

(0 - 1,99)

PAY CHILD
(2 - 5,99)
PAY CHILD
(6 - 11,99)
Arabian Park Hotel 3* Bur Dubai 490€ 625€ N/A 80€ 355€ N/A
Grand Central 4* Deira 535€ 680€ 535€ 80€ 355€ 535€
Lotus Grand Hotel 4* Deira 535€ 680€ 535€ 80€ 355€ 535€
Grand Excelsior Bur Dubai 4* Bur Dubai 550€ 715€ N/A 80€ 355€ N/A
Holiday Inn Downtown 4* Deira 559€ 725€ 550€ 80€ 355€ 550€
Carlton Palace 5* Deira 615€ 840€ 600€ 80€ 355€ 600€
Swissotel Al Ghurair 5* Deira 640€ 890€ 590€ 80€ 355€ 590€
Media Rotana 5* Media City 675€ 960€ 589€ 80€ 355€ 589€
Movenpick Jumeirah Lakes Towers 5* JLT 680€ 970€ N/A 80€ 355€ N/A
Pullman Jumeirah Lakes Towers 5* JLT 680€ 970€ N/A 80€ 355€ N/A
Hyatt Regency Creek Heights 5* Healthcare City 715€ 1.039€ N/A 80€ 355€ N/A
Nassima Royal Hotel 5* Sheikh Zayed 719€ 1.050€ 589€ 80€ 355€ 589€
Sheraton Grand Hotel 5* Sheikh Zayed 730€ 1.065€ N/A 80€ 355€ N/A
The Retreat Palm Dubai - M Gallery 4*++ Palm 775€ 1.150€ 589€ 80€ 355€ 589€

KOHA E FLUTURIMIT

Nisja nga
Në Ora Arritja
SKP-DXB
13:05 21:05
DXB-SKP
9:15 12:05
 
ROTATION DATA ROTATION DATA NETË
SKP-DXB 04-10-18 DXB-SKP 08-10-18 4
SKP-DXB 11-10-18 DXB-SKP 15-10-18 4
SKP-DXB 18-10-18 DXB-SKP 22-10-18 4
SKP-DXB 01-11-18 DXB-SKP 05-11-18 4
SKP-DXB 08-11-18 DXB-SKP 12-11-18 4
SKP-DXB 15-11-18 DXB-SKP 19-11-18 4
SKP-DXB 22-11-18 DXB-SKP 26-11-18 4
SKP-DXB 29-11-18 DXB-SKP 03-12-18 4
SKP-DXB 06-12-18 DXB-SKP 10-12-18 4
SKP-DXB 13-12-18 DXB-SKP 17-12-18 4
SKP-DXB 20-12-18 DXB-SKP 24-12-18 4
SKP-DXB 17-01-19 DXB-SKP 21-01-19 4
SKP-DXB 31-01-19 DXB-SKP 04-02-19 4
SKP-DXB 07-02-19 DXB-SKP 11-02-19 4
SKP-DXB 14-02-19 DXB-SKP 18-02-19 4
SKP-DXB 28-02-19 DXB-SKP 04-03-19 4
SKP-DXB 07-03-19 DXB-SKP 11-03-19 4
SKP-DXB 14-03-19 DXB-SKP 18-03-19 4
SKP-DXB 28-03-19 DXB-SKP 01-04-19 4
SKP-DXB 11-04-19 DXB-SKP 15-04-19 4

Shëtitje Opcionale

Ekskurzioni
Kohëzgjatja
Çmimi
Info 
       
Desert Safari
5 Orë
60 EUR
Transferi, Safari , Darka dhe pije te palimiituara jo-alkoholike
Dhow Cruise
Orë
60 EUR
Transferi, Cruise, Darka dhe pije te palimiituara jo-alkoholike
Abu Dhabi City Tour
Ditë e plotë
90 EUR
Dreka & pijet te lehta jo-alkoholike (palimit)
Burj Khalifa & Dubai Mall
 
90 EUR
( Burj Khalifa Hyrja në Terasë, tarifa të përfshira )
Dubai Old Bazaar Tour
12 Orë
50 EUR
Shëtitje me Ciceron
Në   çmim janë të përfëshin këto  shërbimet:
 
- Biletë me linjën ajrore FlyDubai Airlines direkt nga Shkupi - Dubai - Shkup (për person me 20 kg përfshirë bagazhin)
- Transferimi i organizuar: aeroport - hotel - aeroport në Dubai
- 7 netë, 8ditë në një hotel të zgjedhur, shërbim fjetje dhe mëngjesi
- Një turne gjysmë ditore në Dubai me një transferim dhe udhëzues
- Taxat e Aeroporti.
- Ndihma për aeroportin e Dubait
 
Në çmim nuk janë të përfëshirë këto shërbime:
 
- Ekskursione fakultative
- Sigurimi i udhëtimit dhe shëndetit
- Pagesa e ryshfetit paguhet direct
- 4 - 5 euro / për dhomë në ditë për hotel 5 
- 3 - 4 euro / për dhomë në ditë për një 4 *
- 2 -3 euro / për dhomë në ditë për një hotel 3 *
- Kosto shtesë në Hotel (Telefon, Dreka & Darka, Mini Bar, Pije)
- Një vizë hyrjeje në Dubai 85 Euro, një pasaportë e  skanuar me ngjyra

Shënim i rëndësishëm:

Çmimet janë për person, akomodimi në një dhomë dyshe, dhe të vlefshme për regjistrimin e minimum. 2 pasagjerë.
Pagesa ekskluzivisht në Denarë.
Pagesa në momentin e  rezervimit duhet  100%, dhe nuk ka të drejtë për të anuluar, ndryshuar termin ose ndryshuar emrat.
Për Vizë duhet   pasaporta e  skanuar me ngjyra.

Galeri