Shqipëria

Mali i zi

Turqia

Dubai

Ka shumë arsye për të vizituar Dubain dhe ato më kryesoret janë: “Burj Khalifa” Ndërtesa më e lartë në botë ndodhet në Dubai, me lartësi 828 m nga ku mund të shihet një pamje 360 gradë e të gjithë qytetit. "Aventura në Shkretëtirë" që përfshijnë shëtitje, me deve për ata që duan pak qetësi. "Arkitektura" e ndërtesave super të mëdha dhe të larta që i jep Dubait një status të veçantë identiteti.

ISTANBUL

Stambolli- qyteti më kozmopolit në botë, një qytet i kontrasteve, i vetmi qytet i cili ju përmbyt të gjitha shqisat. Istanbuli ju mirëpret një qytet që nuk fle, rrugët plot njerëz të lumtur dhe të qeshur, larmi ngjyrash, shijet, përzierje e përsosur e kulturës dhe fesë, vendi ku takohen Evropa dhe Azia.
 

DOHA

Doha është një oazë e shkretëtirës së vërtetë, e kombinuar me elemente të futuristike dhe arkitekturë të shkëlqyeshme.
Ajo admiron kontradiktën, risitë dhe ekskluzivitetin e saj.


 

Maldive

Gjendet 700 km në Oqeanin Indian në jugperëndim të Indisë.  në një thellësi prej 2,000 metrash ngrihet Mali i  Lakadivit në Maldivet . Maldivet përbëhen nga 1,190 ishuj dhe 26 atoll natyror, secila e rrethuar nga shkëmbinj nënujorë të koraleve. Sipërfaqja e ujit të arqipelagut është 100,000 kilometra, ndërsa sipërfaqja e tokës është vetëm 300 kilometra.

Zanzibar

Zanzibar është vendosur në Oqeanin Indian. Pak e egër dhe e pazbuluar, ju ofron një ikje të sigurt nga përditshmëria. Në ishullin kryesor të Ungua, i njohur si Zanzibar, është Stone Town, një qendër tregtare historike me ndikime suahili dhe islamike.

 

Bali

Bali është një nga ishujt më të këndshëm- magjeps  në botë dhe me të drejtë merr epitetin "Ishulli i një mijë perëndive".
Ishulli është shtëpia e vendeve fetare, të tilla si Tempulli i Uluwatu.


 

charter hurgada 2023

charter antalya 2023

Charter Tunis 2023