Хотел "BRILANT " 4*

Детали




Saranda
Butrint, Sarande, 9703 Ksamil,

Дестинација: САРАНДА
Држава: Албанија
 
Хотелот Брилант е модерен хотел со 4 везди, лоциран во срцето на туристичката област Саранда, на јужниот брег на Албанија. Хотелот има вкупно 24 комфорни соби со поглед од прекрасното море и од булеварот. Сите соби се опремени со бања и туш, климатизирани, ТВ, мини бар, безбедносна кутија за вашите лични работи. Бања обезбедува туш, додека собите имаат балкон. Објекти: семејни соби, клима уред, 24 часовно биро, услуга во соба, перење алишта, хемиско чистење, пеглање, изнајмување автомобили, шатл за аеродром, бар, ресторан, балкон, детски камп, конференциска сала, бесплатен паркинг, фен за коса, домаќинство, во сеф, мини бар, квалитетни тоалетни производи, сателитска ТВ, просторија за пушење, тоалет и туш. Хотелот има бар, ресторан и конференциска сала. Ресторанот гледа во морето и може да служи до 90 луѓе. Тој нуди медитеранска и албанска традиционална кујна. Историскиот центар на Саранда е оддалечен околу 700 метри. Автобуската станица е на 700 метри од хотелот, а автобусите за Тирана, Влора, ëирокастр и Берат тргнуваат неколку пати на ден. Фериботното пристаниште со врски со островот Крф е на растојание од 1 км. Аеродромот во Тирана е оддалечен 300 км.

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд