Хотел "MORINA PALACE" 4*

Детали


, Dhërmi, Himarë, Albania.

Дестинација: ДЕРМИ
Држава: Албанија
 
Палатата Морина се наоѓа на 50 метри од морето на една од најубавите јужни плажи. Тоа е авангардна идеја за група луѓе кои сакаат да ја редефинираат идејата за луксуз во Албанија.

Знаеме дека сме млади, но вложуваме напор, искуство и страст да ги погодиме вашите срца уште од првиот пат.
Сместен во Дерми, на само неколку чекори од песочната плажа, хотелот Морина Палас располага со ресторан и отворен базен. Бесплатен приватен паркинг е достапен на локацијата, како и бесплатна WiFi. Сите соби имаат балкон и приватна бања со вклучени бесплатни тоалети. Гостите можат да уживаат во барот на самото место и има 24-часовно пред биро на имотот. Различни активности се достапни во околината, вклучувајќи риболов и кајакарство. До Воло може да се стигне во рок од 57 м, додека Саранде е оддалечен 72 км.
Морина Палас е луксузен хотел кој ќе ги воодушеви сите посетители со својата прекрасна едноставност и релаксирачката атмосфера. Ова неверојатно одморалиште Дримадес е изградено во подножјето на еден рид, веднаш над една од најубавите плажи на Дримадес. Особено внимание е привлечено кон деталите и естетиката, комбинирајќи ја локалната традиција со модерниот стил на живеење. Во палатата Морина им нудиме на нашите гости богатство со можности за сместување. Изберете меѓу собите и уживајте во спектакуларен поглед кон градините и базенот, плажата и природните убавини на Дримадес. Во Морина Палас, на гостите им се нудат соби со индивидуална контрола на климата, ТВ, приватен тоалет, приватен балкон и биро за пишување. Повеќето од собите имаат поглед на море. Компактните соби имаат бањи со туш, када и фен. Ресторанот на лице место е специјализиран во интернационална кујна. Удобности како бесплатен приватен паркинг, размена на валути и просторија за складирање се дадени на лице место. Хотелот Морина ги задоволува гостите со столици за плажа и чадори.

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд