Хотел "TROPIKAL RESORT"

Детали

Durres
Lagja 13 Plepa, 4000 Durrës, Albania

Дестинација: Драч
Држава: Албанија
 

Одморалиштето Тропикал е сместено во градот Драч, со голема територија, среде прекрасната зелена природа, каде што спокојството на мирот е испреплетено со спокојството на Јадранското море чиј брег е само на предните скали. Тропикал Бич Ресорт е хотелски комплекс во областа на плажата Драч познат како Плепа. Опфаќа територија од 90000 квадратни метри со многу зелени површини, палми и добро чувани градини. Тропикал нуди 42 соби од кои 28 двокреветни / двокреветни соби и 14 апартмани. Објекти: Летна дискотека, базен, Услуга на плажа, Услуга на базен, Тим аниматори, Музички активности, Играчка градина, Спортска средина, Управување со настани, Безбеден простор за паркирање, Видео безбедност, Безбедносен персонал, Здравствен дом, Трансфер до аеродромот, Размена, Сеф за безбедност, Перална, Хемиско чистење, Приватно подрачје на плажа, Детско игралиште, Ноќен клуб / диџеј, Водни спортски објекти на терен, Беј часовник, Билјард, Диско клуб, Мини фудбал, одбојка на плажа, Конференциски сали има 140 лица што може да се донесе според вашите потреби: Интернет, Безжичен, Видеопроектор, компјутер, Статички микрофони и безжичен. Во хотелскиот ресторан ќе најдете квалитет на готвење и разновидни свежи производи. Секој свеж производ се трансформира во имагинарни чинии полни со прекрасен егзотичен вкус. Тој нуди ресторан Ла Карте, традиционален ресторан, јадења на скара, пицерија, брза храна. Исто така, хотелот нуди бар Тропикал и бар со базен Тропикал. Меѓу добро избраната музика, хотелот нуди различни шоуа со професионална танчерка и добро познат албански и странски пејачи и диџеи. 

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд