Хотел "MAJESTIC"

Детали


Rruga Durrës - Plepa, 2001 Durrës
 

Дестинација: Драч
Држава: Албанија
 

Сместен на само 50 метри од својата приватна област со песочни плажи со шезлонги и чадори за сонце, Хотел Мајестик нуди бесплатно користење на 2 базени и фитнес центар. Бесплатен Wi-Fi и климатизација се стандардни простории.
ЛЦД-сателитска ТВ и мини фрижидер се претставени во сите соби и апартмани во „Маџестик“. Некои единици се со балкон со поглед на базен или Јадранско Море.
Медитерански и италијански јадења се служат во ресторанот пицерија во хотелот. Можете да се одморите со пијалок во барот или покрај надворешниот базен.
Бесплатно паркирање е предвидено на лице место. Majestic Hotel е на 7 км од центарот на Драчр, каде гостите можат да го посетат историскиот амфитеатар. Главниот град Тирана со својот аеродром е на 30 км.


 

Галерија

Ценовник

*Цените се изразени во Евра по лице на ноќ а плаќање во денарска противредност 1Еур/61,8 мкд