Hotel "RAFAELLO RESORT"

Detaje

Hotel Rafaello Resort ndodhet vetëm 20-30 metra larg bregut ranor të detit Adriatik në plazhin e Shëngjinit pranë Lezhës.

Destinacioni: Shëngjin
Shteti: Shqipëri

 
Në bregdetin e Shengjinit, ju ftojmë të pushoni në "Rafaelo Resort". Këtu do të gjeni shërbim cilësor, komoditet, argëtim, relaksim, kuzhinë tradicionale evropiane shqiptare, ambiente rekreative të gjelbra. Hotelet tona ofrojnë komoditet më të madh duke përfshirë të gjitha shërbimet si bar - restorant, piceri, ushqim të shpejtë, treg, mjek, pishinë, etj, në një sipërfaqe prej 30,000 m2. Zonë me rërë 10 ha në plazh me një zonë pastrimi dhe sigurimin e 1500 karrigeve dhe çadrave të plazhit. Uji i ngrohtë i detit dhe një fllad i lehtë, e kthen vendndodhjen e plazhit në një oaz pushimi. Rafaelo Resort ofron strehim në më shumë se 1000 shtretër të cilët janë në dispozicion. Mikpritja dhe gatishmëria e stafit tonë do t'ju drejtojë të përfitoni nga të gjitha shërbimet që ne ofrojmë, gjithmonë të buzëqeshur. Rafaelo Resort përfshin mbi 350 dhoma të cilat janë zbukuruar në mënyrë unike sipas llojit të dhomës që ndërthur traditën me modernizmin. Dhomat tona janë të dizajnuara për rehati dhe komoditet të mysafirëve tanë duke krijuar një ambient të këndshëm për t'u çlodhur në çdo moment. Dekoruar me shije me ngjyra të ëmbla, dhe pamje spektakolare të bregdetit të detit ose pishinës e cila do t'ju dhurojë momente të këndshme dhe relaksuese. Çdo dhomë në hotel është kompletuar dhe mobiluar, dhe ofron komoditet në nivelin më të lartë, të kombinuar me karakter tërheqës rajonal. Në të njëjtën kohë ne ofrojmë dhoma me pamje nga deti. Dhomat janë të pajisura me kondicioner, telefon, tharëse flokësh, TV satelitor, mini bar etj. Restorant Rafaelo - i vendosur në qendër të vendpushimit tonë ofron një ambient relaksues, të ndërthurur me një menu të pasur tradicionale dhe ndërkombëtare, vendi ku peshku i freskët i deti dhe verërat e markave më të njohura e bëjnë qëndrimin tuaj në rafaelo më të këndshëm Ju mund të shijoni mëngjesin tuaj në kopshtin e resortit i cili është i rrethuar me gjelbërim dhe ajër të pastër larg smogut të qytetit. Ndodhet vetëm disa hapa larg bregut të detit në një mjedis ideal për të shijuar pijen tuaj të preferuar nën rrezet e diellit. Relaksohuni dhe shijoni koktejet tona të përgatitura nga banakierë me përvojë, ndërsa dëgjoni muzikë live çdo natë nga disa nga firmëtarët më të preferuar shqiptarë. Një oaz i vërtetë për pushime të paharrueshme ofrohet vetëm në vendpushimin Rafaelo Pushimet janë ideja perfekte për argëtim, dhe vendpushimi Rafaelo e ka konsideruar këtë gjithashtu, duke u siguruar kështu që një klub dhe mjedis partie të sigurohen në një kapacitet prej 600 personash, me disa nga më të mirët DJ dhe artistë të njohur dhe të famshëm në të gjithë vendin, duke i bërë pushimet tuaja të paharrueshme. Resorti Rafaelo ka shumë lloje të restoranteve për të përmbushur të gjitha kërkesat dhe kërkesat, duke filluar nga picat te ushqimi i shpejtë deri te frutat e detit dhe disa nga restorantet më luksoze brenda intervalit të resortit. Shërbime & lehtësira; Wi-Fi falas, Parkim falas, pritje 24 orë, Shërbime sigurie, Këmbim valutor, treg Rafaelo, agjenci turistike, shesh lojërash për fëmijë etj.

Galeri

Çmimore

PeriodGjithcka e përfëshirë
1/1
Gjithcka e përfëshirë
1/2
Gjithcka e përfëshirë
1/3
Lëshime për fëmijë
Prej (0 – 5.99)vjet

 
Lëshime për fëmijë
Prej (5 – 11.99)vjet
Qershor///Falas50%
Korrik - Gusht///Falas50%
Shator///Falas50%
*Çmimet janë të dhëna në Eur për person në natë a pagesa në kundërvlerë të denarit 1 Eur/61.8 Mkd